Save the Fish

Act now, switch to refills!

Pravdepodobne poznáte obrázky morských živočíchov, ktoré sa chytia do starých rybárskych sietí a zomierajú v agónii, pretože sa už nedokážu oslobodiť. V skutočnosti podľa niektorých odhadov tvoria nesprávne zlikvidované rybárske siete až 50 % plastového odpadu v oceánoch.

Čiastočne za to môže nelegálny rybolov, pretože rybári sa boja, že ich chytia kvôli sieťam. Opustené „siete duchov“ sú bezcieľne unášané vodou, dostávajú sa aj na pláže a ohrozujú morský život a vtáky. Žiaľ, keď sa tieto siete dostanú do prírody, len zriedka sa znova zbierajú v rámci čistiacich projektov.

Syntetickej priadzi používanej v sieťach bude trvať desaťročia, možno storočia, kým sa rozpadne na menšie a menšie plastové častice. A ani potom problém ešte nie je vyriešený: pretože tieto mikroplastické častice prijímajú morské živočíchy spolu s potravou a dostávajú sa aj do nášho tela, keď jeme morské ryby.

We turn trash into treasure - premieňame odpady na poklady

Keďže plast je po svojom „prvom živote“ stále cenným zdrojom, má zmysel dať mu druhú šancu:

Náš partner zbiera Ocean based Plastic ako napr. vyradené a zastarané rybárske siete, rybársku výstroj, laná, vlečné siete atď. Tieto materiály sa recyklujú do plastových granúl, ktoré sa potom používajú na výrobu dávkovačov pre náš Refill systém.

Upcycling v celej svojej kráse!

Pre čisté oceány, pláže a svedomie

Čo je na tom najlepšie: dávkovač môžete dopĺňať znova a znova. Pri priemernej spotrebe 8 litrov mydla na domácnosť ušetríte ročne približne 15 plastových fliaš s objemom 500 ml!

Objednajte si svoj Refill systém pre mydlo na ruky už teraz a vyberte si z dvoch letných druhov, ktoré do vašej kúpeľne vnesú dovolenkový pocit!

Objavte aj naše šampóny s praktickými náplňami a využite cenu výhodnejšiu o cca 30 % oproti štandardným veľkostiam.

Čoskoro pribudne viac vašich obľúbených produktov v doplniteľnej verzii!

Odporúčame