Rastlinné proteíny v kozmetike

Proteíny sú obsiahnuté vo väčšine kozmetických výrobkov. Od 90. rokov 20. storočia sa používajú najmä proteínové hydrolyzáty, ktoré poskytujú účinné hydratačné komplexy a prenikajú hlboko do štruktúry pokožky. Proteínové hydrolyzáty vznikajú štiepením bielkovín reakciou s vodou, napr. hydrolyzát pšeničných bielkovín.

Rastlinné proteíny majú na pokožku vyhladzujúci a hydratačný účinok, vďaka čomu sú ideálnymi zložkami pre vysokokvalitnú starostlivosť o vlasy a telo.

Toto sú výhody rastlinných proteínov v kozmetike:

  • Obzvlášť šetrné k pokožke
  • Poskytujú hydratáciu
  • Chránia pokožku
  • Svojou štruktúrou sú podobné štruktúre pokožky a vlasov, majú regeneračný a obnovujúci účinok na poškodené vlasy a tkanivo
  • Chránia vlasy pred stratou vlhkosti

Preto sú proteínové hydrolyzáty ideálnymi zložkami sprchových gélov, telových mliek alebo prípravkov na starostlivosť o vlasy. Dbajte však na to, aby boli rastlinného pôvodu, pretože rovnako sa dajú vyrobiť aj zo živočíšnych bielkovín.

Napr. mrkvový proteínový hydrolyzát používame v našich osviežujúcich výrobkoch starostlivosti o telo alebo kelový proteín v našom Bio telovom mlieku Sensitive.

Mrkvový proteín (hydrolyzát mrkvového proteínu) dodáva pokožke výživné zložky a zároveň jej pomáha viazať vlhkosť. Výsledkom tejto intenzívnej starostlivosti je mimoriadne žiarivý a zdravý vzhľad pokožky. Obsahuje antioxidanty, ako sú betakarotén a vitamín A, ktoré chránia a regenerujú pokožku.

Kelový proteín (hydrolyzát kelového proteínu) obsahuje vitamíny A a E, ktoré spoločne zvyšujú obsah hydratácie a pružnosť pokožky. Spolu s vitamínom C obsiahnutým v kapuste tiež podporujú syntézu kolagénu a posilňujú štruktúru pokožky.

Rastlinné proteíny sú skvelé aj pre vlasy

Hydrolyzáty z pšeničných, kukuričných alebo sójových bielkovín prenikajú do vonkajšej vrstvy vlasov, a preto ošetrujú poškodené vlasy obzvlášť intenzívne. Chránia vlasy a zvyšujú ich pevnosť a pružnosť. Preto sme všetky 3 zložky dali do nášho Bio spreja na ochranu pred teplom na úpravu vlasov kulmou a žehličkou na vlasy.

Pšeničný proteín je aj tak skutočným všestranným prostriedkom pre krásne vlasy:

Vlasom dodáva pružnosť, opravuje poškodené vlasy a vyhladzuje ich štruktúru. Chráni vlasy pred teplom, UV žiarením atď. a uľahčuje ich rozčesávanie. Výrobky s pšeničným proteínom sú vhodné aj na posilnenie rias a obočia. A mimochodom, pšeničný proteín je tiež dobrou rastlinnou náhradou keratínu živočíšneho pôvodu.

Pšeničný proteín tak prakticky preberá funkciu silikónov v bežných výrobkoch. Výhody oproti silikónom sú napríklad v tom, že pšeničný proteín sa ľahko vymýva a nelepí sa na vlasy, neuzatvára póry a umožňuje pokožke hlavy dýchať. Pšeničný proteín je tiež oveľa šetrnejší k životnému prostrediu!

Pri kúpe kozmetických výrobkov vždy venujte pozornosť zloženiu! Mnohé z konvenčných názvov v zozname INCI môžu skrývať zložky, ktoré sú škodlivé pre životné prostredie, živočíšneho pôvodu, syntetické, majú hormonálne účinky alebo dokonca môžu viesť k alergickým reakciám.

Zázračne účinné rastlinné proteíny v našich výrobkoch dokazujú, že sa to dá aj inak!

Odporúčame