Hot hot hot: Chilli v kozmetike

Chilli je jednou z našich najobľúbenejších ingrediencií, a to nielen preto, že vyzerá tak skvele na obaloch produktov! Aj keď to na prvý pohľad znie zvláštne, chilli je tiež skvelou zložkou pre pokožku a vlasy.

Pýtate sa, prečo má byť táto ohnivá zelenina, ktorá pri kontakte s otvorenými plochami páli ako čert, dobrá pre Vašu pokožku? V tom máte pravdu - my však poznáme niekoľko trikov, ako využiť dobré vlastnosti chilli pre naše výrobky a sprístupniť ich pokožke a vlasom:

Ferment z chilli

O fermentácii ste už pravdepodobne počuli. Keďže zloženie našich výrobkov sa opiera o bio fermenty, bolo jasné, že účinné pôsobenie chilli nemôže v našom sortimente chýbať.

Fermentáciou extraktu z chilli sme získali kozmetickú zložku s názvom Lactobacillus/Capsicum Frutescens Fruit Ferment Extract, ktorá prináša hrejivý účinok chilli, ale bez podráždenia pokožky. Práve naopak - ferment má dokonca upokojujúci účinok na pokožku!

Používame ho v našom Bio šampóne pre extra objem a Bio laku na vlasy Volume & Style, pretože podporuje prekrvenie pokožky hlavy. Vďaka tomu sú korienky vlasov dobre vyživené a okysličené, čo vám pomôže dosiahnuť maximálny objem! Zároveň stimuluje rast vlasov a z dlhodobého hľadiska robí vašu hrivu hustejšou.

Extrakt z chilli - teraz to začína byť horúce!

Používame však aj nefermentovaný bio extrakt z chilli, aby sme špeciálne využili stimulačný účinok strukov:

Extrakt sa získava šetrným procesom extrakcie chilli papričiek pomocou CO2 prírodného (vulkanického) pôvodu.

Extrakcia CO2 má 2 výhody:

  1. Vyšší obsah účinných látok
  2. Účinné látky citlivé na teplo, najmä antioxidanty, nie sú poškodené a sú dokonca obsiahnuté v extrahovanom rastlinnom extrakte v mimoriadne vysokom pomere.

Vďaka tomu sú pre nás CO2 extrakty mimoriadne cennými zložkami!

Používaný bio extrakt z chilli obsahuje aj prírodný kapsaicín, látku, ktorá je zodpovedná aj za pálivosť chilli. V našom Bio balzame na pery Chilli - Cacao jeho malé množstvo pomáha zlepšiť prekrvenie pier. Vďaka tomu vyzerajú zdravšie a plnšie. Pokožka je lepšie zásobovaná živinami a posilnená.

Upozornenie: na rozdiel od chilli fermentu môže výťažok z chilli spôsobiť pocit pálenia, preto by ste sa jeho používaniu mali vyhnúť, ak máte veľmi suché a popraskané pery.

Vyskúšajte najohnivejšie produkty z nášho sortimentu a presvedčte sa o ich povzbudzujúcom účinku na vlastnej koži!

Odporúčame