Čo je to kondicionér a ako ho správne používať?

Kondicionér je nevyhnutnou súčasťou rutiny starostlivosti pre zdravé vlasy. Tento obľúbený ošetrujúci prípravok sa používa na mokré alebo vlhké vlasy a sľubuje intenzívnu starostlivosť, ktorá ich chráni pred rozštiepenými končekmi a vysušením.

Povrch našich vlasov je štruktúrovaný podobne ako šiška a je tvorený jednotlivými šupinkami, ktoré ležia na sebe. Umývaním šampónom a sprievodným čistením sa tieto vlasové kutikuly otvárajú. Kondicionér obsahuje výživné zložky, ktoré potom túto vrstvu opäť uzavrú a vlasy uhladia. Dobrá starostlivosť vlasy vyživuje a zároveň chráni. Keď je kutikula uzavretá, vlasy sú nielen menej náchylné na vplyvy vonkajšieho prostredia, ako je UV žiarenie alebo vietor, ale získavajú aj nádherný, zdravý lesk.

Typy kondicionérov a ich aplikácia

Existujú dva typy kondicionérov, ktoré sa používajú rôznym spôsobom.

Kondicionér, ktorý sa oplachuje

Ako používať napr. náš kondicionér Repair & Care na poškodené vlasy?

  1. Najprv dôkladne zmyte šampón a opláchnite vlasy čistou vodou.
  2. Chyťte vlasy približne od výšky uší, ako keby ste chceli vytvoriť vrkoč.
  3. Rozotrite malé množstvo kondicionéru po dĺžke (nikdy neaplikujte kondicionér priamo na pokožku hlavy, spôsobuje rýchlejšie mastenie).
  4. Teraz vlasy opäť dôkladne opláchnite čistou vodou, kým nebudú opäť hladké a pružné.

Bezoplachový kondicionér

Ako už názov napovedá, bezoplachový kondicionér sa aplikuje až po umytí.

Nastriekajte kondicionér proti krepovateniu alebo bezoplachový kondicionér na kučeravé vlasy do dĺžok uterákom vysušených vlasov. Hotovo!

Špeciálny prípad - co-wash

Co-washing, známy aj ako umývanie kondicionérom, je momentálne veľmi v móde: ak máte veľmi suché vlasy, môžete sa zaobísť bez šampónu a použiť rovno kondicionér. Stačí ho aplikovať rovnakým spôsobom ako šampón a potom ho opláchnuť. Umývanie kondicionérom je obzvlášť šetrné k farbeným vlasom a predovšetkým udržiava kučery krásne ošetrené a zdravé!

Všetky naše kondicionéry sú samozrejme 100 % vegánske, bio a neobsahujú žiadne silikóny, sulfáty ani iné syntetické látky, ako sú konzervačné látky. Účinný ošetrujúci efekt zaisťujú výťažky zo zeleniny bohaté na živiny, naše bio fermenty a ďalšie cenné rastlinné zložky.

Ten správny kondicionér pre každý typ vlasov

Bezoplachový kondicionér proti krepovateniu vlasov

Ľahký kondicionér vo forme spreja s uhorkou skrotí vaše vlasy, uľahčí ich rozčesávanie a uhladí ich.

Bezoplachový kondicionér na kučery

Z nepoddajnej hrivy vyčaruje nádherné kučery, definuje a dodá im viac pružnosti.

Kondicionér Repair & Care

Pre núdzové situácie a náročné vlasy - s okamžitým efektom pre väčší objem, dodáva silu a hydratáciu a zlepšuje štruktúru vlasov!

Našli ste už ten správny kondicionér pre váš typ vlasov? Vždy sa tešíme na spätnú väzbu a recenzie na naše produkty!

Odporúčame