Čo áno a čo nie pre zdravo opálenú pokožku

Leto je tu a väčšina z nás si praje príjemne opálenú, bronzovú pleť. Ak však na slnku trávite príliš veľa času bez ochrany, riskujete svoje zdravie. Príliš veľa slnečného žiarenia môže natrvalo poškodiť vašu pokožku a dokonca spôsobiť rakovinu. Aby ste sa mohli tešiť z dovolenkového slnka a vaša pokožka zostala zdravá, máme pre vás niekoľko tipov.

Čo je prospešné

Užívajte si slnko vopred

Už pred dovolenkou je užitočné stráviť pár minút denne na slnku BEZ slnečnej ochrany. To umožňuje vašej pokožke zvyknúť si na slnko pomaly a bez toho, aby sa spálila. Ale pozor: 10 minút na začiatok úplne postačí a ak vám bude príliš teplo, tak šup do tieňa. Takto si vaše telo vytvorí aj vitamín D!

Pred dovolenkou si urobte píling

Skôr ako začnete, môžete pleť rozmaznávať peelingom. Tým sa odstránia odumreté kožné bunky a pleť sa vyhladí. Čím je povrch pokožky rovnomernejší, tým rovnomernejšia je aj pleť!

Dostatočne hydratujte

Dostatočný pitný režim vám pomôže udržať vašu pokožku zdravú a rovnaký účinok má aj hydratačné telové mlieko. Dôležitá je pravidelnosť – pre oboje!

Pri opaľovaní

Hlavne na pláži či pri jazere platí: ak vám bude priveľmi horúco, choďte do tieňa! Raz za čas si určite urobte prestávku, napríklad v zmrzlinárni za rohom a noste aj klobúk na ochranu hlavy. Akonáhle je pokožka spálená, už nie je cesty späť a ruku na srdce – spálenie od slnka naozaj nevyzerá obzvlášť sexi, však? Mimochodom, opálite sa aj v tieni, a to kvôli UV žiareniu - len pomalšie.

Nezabudnite na citlivé miesta!

Na pláž si vždy pribaľte balzam na pery - pretože vietor a slnko môžu vaše pery rýchlo vysušiť.

Po opaľovaní

Každý večer nechajte pokožku vychladnúť a doprajte jej dostatočnú hydratáciu. Najlepšie je použiť v kombinácii hydratačný sprchový gél a upokojujúce telové mlieko.

Čomu sa vyhnúť

Dlhé „opekanie sa“ na priamom slnku

Príliš veľa priameho slnečného žiarenia podporuje proces starnutia pokožky. Rýchlejšie sa objavujú vrásky, pokožka rýchlejšie ochabne a je náchylnejšia na starecké škvrny. Ani po nanesení krému by ste nemali zabúdať po čase znova aplikovať ochranu - a platí to dvonásobne, ak ste boli vo vode!

Športovanie bez aplikácie krému

Keď bicyklujete alebo hráte volejbal, často to necítite, ale slnko vás aj tak sa spáli!

Spanie na pláži

Áno, aj na dovolenke radi žúrujeme až dlho do noci ... Ale spoločensky unavení by ste nemali spať na pláži, ale v izbe. To vás ušetrí od nepríjemných prekvapení, ako je spálená pokožka alebo trápne kresby od opaľovacích krémov na chrbte. ;)

Bez ohľadu na to, kde trávite dovolenku, dobre ošetrujte svoju pleť – veď máte len jednu a budete ju potrebovať po celý život. U nás nájdete úžasne hydratačné sprchové gély a telové mlieka - nájdite si hneď svoje obľúbené výrobky, ktoré vás budú sprevádzať na dovolenke!

Odporúčame