Bioplasty: cukrová trstina namiesto ropy

Trash 2 Treasure - obaly vyrobené z obnoviteľných surovín

Hovoríme, že našimi výrobkami chceme urobiť svet zelenším.Za tým si aj stojíme, a preto sme intenzívne pracovali nielen na zložení našich šampónov, sprchových gélov a telových mliek, ale venovali sme pozornosť aj obalom našich výrobkov. Plast sám o sebe nemusí byť nevyhnutne zlý. Problém je v tom, že dnes toho na jednej strane vyrábame priveľa a veľmi veľká časť predávaných plastových výrobkov je nepotrebná a na druhej strane sú fosílne zdroje, ktoré na ne spotrebúvame. Plast je štandardne ropným produktom a dá sa otáčať zo všetkých strán, ale nikdy nebude udržateľný.

Keďže v strednej Európe je miera recyklácie obalového materiálu viacmenej v poriadku a zvyšok často putuje do termickej recyklácie, ktorá vďaka dobrým filtračným systémom nie je až taká zlá pre životné prostredie ako jej povesť, plasty v zásade démonizovať netreba. Samozrejme, menšie množstvo plastov je prospešné pre nás všetkých, aj našu planétu. Napriek tomu má plast ako materiál jedinečné vlastnosti a ako obalový materiál je vhodný na prepravu, pretože je ľahký. Riešenie: bioplast!

Vizionárske obaly: cukrová trstina namiesto ropy

Aká je teda alternatíva? Hands On Veggies výrobky sú z čisto rastlinných surovín - a také sú aj naše obaly! Tuby sú vyrobené z bioplastu z cukrovej trstiny a sú samozrejme recyklovateľné. Surovinou je odpadový produkt z cukrovarníckeho priemyslu – win-win! To nám pomáha udržiavať menšiu uhlíkovú stopu a šetriť emisie CO2! Pri výrobe materiálu sa neutralizuje 3-násobné množstvo CO2 na tonu, čo pomáha znižovať škodlivé emisie skleníkových plynov.

A čo príde potom...?

Ak sú vaše telové mlieko alebo kondicionér prázdne, môžete nám pomôcť ušetriť zdroje: akokoľvek banálne to znie, ale ak obsah tuby vždy úplne spotrebujete, môžeme na konci roka naplniť o jednu tubu menej, ktorá sa potom nemusí vyrobiť ani recyklovať. Navyše, základom je, že za svoje peniaze dostanete viac. Pri likvidácii obalu dbajte na regionálne predpisy o likvidácii odpadu.

Ako dostať z tuby aj posledný kúsok?

  1. Najprv zatraste tubou smerom nadol (smerom k uzáveru).
  2. Hornú tretinu tuby prestrihnite nožnicami – uistite sa, že spodná časť nie je príliš dlhá, aby ste sa prstami dostali až k tesneniu.
  3. Teraz môžete vyčerpať aj posledné zvyšky! Často v tube naozaj zostane viac, ako si myslíte.
  4. Ak ešte niečo zostalo, jednoducho nasaďte vrchnú časť tuby späť, aby obsah nevyschol.

Nádoby s rozprašovačom z našich dezodorantov môžete tiež jednoducho umyť a opätovne použiť. My ich používame na postrek izbových rastlín, navlhčenie samopestovaných klíčkov alebo namiešanie sprejov proti príšerkám s spolu našimi deťmi. Fantázii sa medze nekladú a ruku na srdce – sú naozaj praktické!

Podporte nás v udržiavaní hodnotného sveta a pošlite nám svoj nápad na upcycling našich prázdnych obalov na Facebook alebo Instagram. Obzvlášť kreatívne nápady odmeníme balzamom na pery podľa vlastného výberu zdarma!

Odporúčame