Avokádový olej: Výhody pre suchú pokožku

Avokádový olej je úžasne účinný olej na ošetrenie a premastenie suchej pokožky. Začnime však od začiatku:

Avokádo pochádza z tropických dažďových pralesov Mexika a Strednej Ameriky. Pestuje sa tam už tisícky rokov. Španieli ho nakoniec rozšírili ako potravinu po celom Karibiku, do Čile a až do Európy. V stredomorskej oblasti sa pestuje od začiatku 20. storočia. Dnes existuje viac ako 400 rôznych odrôd, z ktorých najznámejšie sú tmavé avokádo Hass a zelené avokádo Fuerte.

Avokádo poskytuje cenné mastné kyseliny, mnohé vitamíny, kvalitné bielkoviny, sekundárne rastlinné zlúčeniny a tiež niektoré mikroživiny, ako napríklad horčík alebo zinok.

Olej z avokáda si obľúbili najmä ľudia, ktorí dodržiavajú vegánsku stravu:
Pozostáva z takmer 70 % nenasýtených mastných kyselín a 15 % polynenasýtených mastných kyselín. Medzi ne patrí kyselina olejová, kyselina linolová a kyselina palmitoolejová. Obsahuje aj vitamíny A, D a E.

Ako avokádový olej pôsobí na pokožku:

  • Má antioxidačný účinok, ideálna prevencia proti známkam starnutia pokožky
  • Stimuluje obnovu buniek
  • Stimuluje tvorbu kolagénu
  • Stimuluje tvorbu spojivového tkaniva a podporuje elasticitu pokožky
  • Pôsobí proti nečistotám a zjemňuje reliéf pleti
  • Vyhladzuje a pomáha proti vráskam
  • Poskytuje veľa hydratácie a zabezpečuje, aby bola pokožka dobre premastená

Ak máte suchú, šupinatú alebo citlivú pokožku, mali by ste používať ošetrujúce prípravky s avokádovým olejom, pretože má silný hydratačný účinok a zabezpečuje dobré premastenie pokožky.

Obsah fytosterolov zabezpečuje, že sa olej dobre rozotiera a rýchlo vstrebáva. Obsiahnutá kyselina olejová pôsobí ako penetračný faktor a zabezpečuje, že účinné látky rýchlo prenikajú do hlbokých vrstiev pokožky.

Obsiahnuté kyseliny palmitová a palmitolejová tiež vytvárajú ochrannú vrstvu proti prenikaniu látok. Ich aplikácia má bariérový ochranný účinok a dodáva pokožke elasticitu.

Avokádový olej dokáže zlepšiť aj problematické prejavy, ako je neurodermatitída, psoriáza alebo spálenie od slnka. Vďaka tomu je starostlivosť o telo s avokádovým olejom dokonalým všestranným prostriedkom pre všetky typy pokožky!

Avokádový olej používame predovšetkým v našich hydratačných prípravkoch na starostlivosť o telo:

V našom Balzame na pery Avokádo - Limetka však nájdete aj vzácny avokádový olej a niekoľko ďalších vyživujúcich olejov a voskov.

Vyskúšajte intenzívnu starostlivosť s avokádovým olejom pre suchú, drsnú, šupinatú alebo citlivú pokožku! Najmä po dni strávenom na pláži považujeme účinok tejto sady starostlivosti za neuveriteľne upokojujúci a radi si občas doprajeme väčšie množstvo telového mlieka ;)

Odporúčame