3 tipy na správny tepelný styling bez poškodenia vlasov

Vysoké teploty používané pri stylingu pomocou kulmy a žehličky na vlasy môžu spôsobiť vážne poškodenie štruktúry nechránených vlasov. Prezradíme vám, aké sú najčastejšie chyby a na čo by ste si mali dávať pozor.

Na jednej strane dochádza k trhlinám na vonkajšej vrstve vlasov, tzv. vlasovej kutikule. Po poškodení tejto vrstvy ju možno ľahšie oddeliť napríklad česaním. Strata tejto ochrannej vrstvy spôsobuje, že vlasy sú veľmi náchylné na poškodenie napr. UV žiarením alebo farbením.

Na druhej strane proteín keratín obsiahnutý vo vlasoch, z ktorého sa vlasy prevažne skladajú, je tiež poškodený teplom. Ten sa môže pri vysokých teplotách dokonca roztaviť.

Dôsledky tepelného stylingu bez ochrany sú:

 • Lámavosť vlasov
 • Matný vzhľad, žiadny lesk
 • Krepovitosť a slamený vzhľad

3 tipy na tepelný styling bez poškodenia vlasov

 1. Vyrovnávajte vlasy za sucha
  Pred použitím žehličky na vlasy alebo kulmy VŽDY nechajte vlasy vyschnúť. Aj keď použijete sprej na ochranu pred teplom, vlasy musia byť v oblasti postreku suché skôr, ako použijete tepelné stylingové nástroje.
 2. Používajte ochranu pred teplom
  Bio sprej na ochranu pred teplom od Hands on Veggies chráni vlasy až do teploty 218 °C. Prírodné zložky, ako napríklad výťažok z trúdnikovca pestrého a pšeničný proteín, vytvárajú ochrannú sieť. Táto vrstva chráni vlasy pred škodlivými vplyvmi, ako je teplo a UV žiarenie, a tým spomaľuje aj blednutie intenzity farby u farbených vlasov. Vlhkosť vo vnútri vlasu je zachovaná a jeho štruktúra chránená. Vlasy sú jemné, lesklé a ľahšie sa upravujú.
 3. Neponáhľajte sa!
  Žehličku ťahajte po vlasoch pomaly a vyhnite sa unáhlenému stylingu. Chránite tak vlasy a dosiahnete lepšie výsledky. Ak si dáte trochu viac načas, uvidíte, že rovnako dobré výsledky dosiahnete aj s menším množstvom tepla!

3 najčastejšie chyby pri úprave vlasov pomocou žehličky na vlasy alebo kulmy

 1. Chyba: Úprava vlhkých vlasov
  Pozrite si tiež časť "Vyrovnávajte vlasy za sucha". Keď sú vlasy mokré, sú veľmi krehké a teplo ich rýchlo naruší. Preto sa uistite, že ste vlasy pred úpravou nechali vysušiť na vzduchu alebo ich vyfénovali.
 2. Chyba: Príliš vysoké teploty
  Pri fénovaní stačí trochu väčšia vzdialenosť, aby ste zabránili poškodeniu teplom. Pri žehličkách na vlasy a kulmách je to trochu ťažšie. Teplotu prispôsobte štruktúre svojich vlasov: Tenké a jemné vlasy by sa mali upravovať pri teplote maximálne 150 °C. Normálne vlasy sa môžu upravovať pri teplote až 180 °C. Normálne vlasy znesú maximálne 180 °C a hrubé vlasy by sa nikdy nemali upravovať pri teplote vyššej ako 200 °C V každom prípade si vyberte najnižšiu úroveň/nastavenie, pri ktorom ste ešte spokojní s výsledkom stylingu. Viac tepla vždy znamená väčšie poškodenie.
 3. Chyba: Prípravky na starostlivosť o vlasy so silikónom
  Používanie výrobkov na starostlivosť o vlasy s obsahom silikónu je škodlivé pre životné prostredie a často sa spája s tzv. efektom nahromadenia. Keď sa na vlasoch časom nahromadí príliš veľa silikónu, vedie to k matnému vzhľadu, ľahšiemu hromadeniu prachu a nečistôt a vyššej náchylnosti na krepovatenie. V skutočnosti je to presný opak toho, čo chcete dosiahnuť pomocou žehličky na vlasy.

Pravidelne si upravujete vlasy žehličkou na vlasy a/alebo kulmou?
Potom vám odporúčame našu Bio sadu starostlivosti o vlasy Repair & Care pozostávajúcu zo šampónu a kondicionéra na poškodené vlasy. Tekvicový a arganový olej poskytujú intenzívnu starostlivosť a zabraňujú poškodeniu spôsobenému tepelným stylingom.

Pri pravidelnom stylingu pomocou žehličky na vlasy alebo kulmy chráňte vlasy pomocou prírodného spreja na ochranu pred teplom. Nezabudnite na šetrné zaobchádzanie s vlasmi a udržiavanie zdravej štruktúry vlasov!

Odporúčame